V najzaočkovanejšej Austrálii kolabuje zdravotníctvo

Austrália patrí medzi najzaočkovanejšie krajiny sveta.

Média píšu, že zamestnanci odchádzajú pre podfinancované zdravotníctvo. Takéto problémy tam však neboli pred očkovaním. Viacerí moji známi, čo tam pracujú, tak sa vyjadrili, že tam má množstvo zdravotníkov problémy po očkovaní a samozrejme nie sú schopní pracovať. Taktiež sa ambulancie plnia mnohými zdravotnými problémami, ktoré môžu súvisieť s následkami po očkovaní.

Vrcholom však je, že ľudia s podozrením na srdcový infarkt sa musia dostať do nemocnice taxíkom a ešte tam čakajú. Nemocnice a záchranky sú tak vyťažené. Pacientka s podozrením na infarkt srdca čakala skoro 2 hodiny v daždi pred nemocnicou. Potom prišiel doktor a oznámil jej, že nemajú už voľné postele. Po mesiaci od vyšetrenia pacientka nemá výsledky EKG.

Prezidentka urgentnej medicíny lekárka Skinnerová označila ako príčinu nárast COVID pozitívnych prípadov a ťažkých priebehov. (Nezabúdajme, že Austrália ma zaočkovanosť takmer 90%).

V Austrálii plnia nemocnice aj pacient s psychickými problémami, vrátane problémov s alkoholom a drogami, ktoré tam výrazne pribúdajú.

Zdravotníci z celej Austrálie sa vyjadrujú, že takto vyťažené zdravotníctvo nezažili za celú svoju kariéru a ani počas najväčšich vĺn COVID-19.

Môj komentár: Niečo podobné môžme očakávať na jeseň na Slovensku. Na toto sme upozorňovali od začiatku COVID-19 obmedzení a zlého riadenia. Austrália je vzhľadom na ročné obdobie teraz tam, kde budeme my na jeseň….

https://www.theguardian.com/australia-news/2022/may/15/emergency-overload-how-covid-exposed-australias-straining-hospital-system

S nárastom počtu zaočkovaných pribúda aj úmrtí pacientov.