V Nemecku až pol milióna závažných vedľajšich účinkov po očkovaní

Počet obyvateľov Nemecka je 83 miliónov. Ide o veľmi vysoké číslo vedľajších účinkov. Obzvlašť, ak boli ľudia klamaní, že vakcína nemá žiadne vedľajšie účinky. Mnoho prípadov sa nikdy nedá spojiť s očkovaním a ľudia majú zdravotné problémy, ktoré lekári nespojili s očkovaním a tým sa nenachádzajú v týchto údajoch.

Univerzitný profesor vymenoval závažné vedľajšie účinky po očkovaní: zápaly srdcového svalu, prehnané reakcie imunitného systému, neurologické problémy. Vedľajších účinkov je 40x viac, ako boli výsledky prvých pozorovaní.

Podľa štúdie až u viac ako 8 ľudí z 1000 očkovaných sa vyskytujú závažné vedľajšie účinky, ktoré odstavia človeka na niekoľko týždňov a vyžadujú liečbu. Aj v Nemecku je problém, že lekári nehlásia vedľajšie účinky po očkovaní.

Okolo 80% vedľajších účinkov, aj závažných do pol roka zmizne. Z nich väčšina sa do hlásení vedľajšich účinkov vôbec nedostane. Nemocnica a lekári dostáva aj množstov listov od pacientov, občanov, ktorí žiadajú pomoc s niekoľko mesiacov trvajúcimi problémami. Príčinou problémov sú často v krvi cirkulujúce protilátky proti vlastným štruktúram tela (autoprotilátky), tie sa vyskytujú pri autoimunitných ochoreniach ako skleróza multiplex. V súčasnosti sa však uvažuje aj o autoimunitnom pôvode psychických porúch. Tieto autoprotilátky nevyšetrujú na Slovensku skoro nikto, podobne to je aj vo svete.

zdroj: https://www.berliner-zeitung.de/news/corona-impfung-halbe-million-faelle-mit-schweren-nebenwirkungen-li.226019