Z Ukrajiny cestujú aj z dôvodu zdravotnej turistiky

Vyšetroval som viacero Ukrajincov na pohotovosti, nevedeli ani česky, slovenský, anglicky, nemecký…tak sme sa dorozumievali cez google translator a tým sa vyšetrenie výrazne natiahlo a bolo vyčerpávajucejšie. Vo všetkých prípadoch nešlo o neodkladnú zdravotnú starostlivosť, jedna slečna chcela predpísať vitamíny… A väčšina bola z oblastí, kde sa vôbec nevedie vojna, dokonca ani s vojnovými oblasťami nesusedia..

Veľká časť z vyšetrovaných boli poruchy osobnosti. Aj za kamarátom chirurgom chodia Ukrajinci a požadujú estetické zákroky ako výber znamienok. Pritom čakacie doby na ošetrenie domácich občanov sú mesiace…

Sme moc malé národy, aby sme pomáhali takémuto veľkému. Obzvlášť pri už zdevastovanom zdravotníctve. Zdravotníci sú vyhorení aj bez ďalšich pacientov. Kto bude potom ošetrovať našich občanov? V Nemecku zatvárali minulý rok nemocnice, nemali pacientov. Nemecko predávalo zbrane Ukrajine, na vojne taktiež zarobilo a mohlo by sa zamerať na pomoc… nielen zbraňami.

USA a ich lokaji v našej vláde nebojujú za záujmy Slovákov, ale cudzich národov, často ide o agentov páchajucich tu vlastizradu. A my sa na to nečinne pozeráme. USA Ukrajincom pomáha tak, že im dá pôžičku a predá zbrane. To nie je pomoc, ale nabaľovanie sa na utrpení druhých.

Moja reakcia na článok: https://archa21.sk/milion-migrantov-a-ukrajinska-zdravotna-turistika/