Manipulácia s využiťím strachu za účelom zisku farma firiem a kontroly obete

Cieľom manipulácie, ktorá najčastejšie využíva strach je kontrola nad obeťami. Obeť sa potom cíti neschopná, zmätená a frustrovaná.

Podstatou manipulácie je dostať manipulovaného/obeť tam, kde si to manipulátor praje. Manipuláciu často využívajú firmy, predajcovia za účelom predaja ich výrobkov. Aby bola manipulácia účinná pôsobí sa na emócie človeka. Formou manipulácie sú aj predvolebné kampane, kedy politici v predvolebných sľuboch klamú voličov. Nebezpečenou formou manipulácie boli aj klamlivé a zavadzajúce vyjadrenia „odborníkov“ počas „pandémie“.

Extrémnou formou manipulácie boli mnohé vyjadrenia lekára Petra Sabaku, ktoré by mali posudzovať etické komisie a vyšetrovacie orgány:
Apríl 2020 „Ja som za 10 rokov, čo pracujem v zdravotníctve, nikdy nevidel nikoho, ktorý by sa kvôli chrípke dusil a mal 40 alebo 50 rokov. Taktiež si nemyslím, že by bežná epidémia chrípky naplnila zimné štadióny mŕtvymi tak ako je to momentálne v Taliansku, poprípade v Španielsku,“ uviedol v spomínanej relácii Sabaka.
zdroj: https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/sokujuce-slova-slovenskeho-lekara-ked-som-videl-prveho-pacienta-covid-19-toto-ma-zarazilo

Typy manipulatívnych techník:

  1. Využívanie intenzívneho emočného napojenia s cieľom kontrolovať správanie inej osoby. (Ak si spomenieme na procesy počas COVIDu, tak práve tam vystúpenia odborníkov a konzília dávali pocit dôvery a riešenia, tým získali kontrolu nad väčšinou populácie. Následne šírením strachu dokázali obete manipulovať požadovaným cieľom, to bolo vtedy očkovanie.

Do tejto manipulácie sa zapájali aj verejne činné osoby, ako bola prezidentka. Tá išla v tejto manipulácii tak ďaleko, že vakcínu spojila so slobodou. Práve sloboda je jednou z najvyššich hodnôt slobodnej populácie a podmieňovaním slobody sa obeť stáva výrazne zraniteľná a to je najdôležitejší krok k jej získaniu a následnej manipulácii.

Sloboda bola využívana aj v roku 1929 s cieľom zabezpečiť, aby viac žien fajčilo. Fajčenie spájali so slobodou a emancipáciou žien. Autorom tejto masovej manipulácie bol vrcholný manipulátor a zakladateľ modernej propagandy Edward Bernays.
https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Bernays