Rodina Jaňák a sadenie stromkov za milióny EUR

 

V registri dĺžnikov Sociálnej poisťovne v minulosti figurovala manželka Juraja Jaňáka – Štefánia Jaňáková. Ak je niekto dlžník, nemal by dostávať štátne zakázky.

zdroj: https://crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?order=22&&search=stefania%20janakova

Keď si to zrátame tak manželka Štefánia dostala len v roku 2022 niečo okolo 9 000 000 EUR. Zaujímavosťou je zmluva podpísaná 21.12.2022, dátum tesne pred vianocami…

Keď si pozrieme jej manžela – Juraj Jaňák, tak ten má tiež v priebejú roka milióny EUR od štátu.

Ako vidieť v spomínaný dátum 21.12.2022 dostal aj manžel 7,6 milióna EUR. Len manželia v decembri 2022 dostali vyše 16 000 000 EUR. Manžel ešte potom 1.februára 2023 dostal 11,7 milióna EUR.

Zaujímavosťou je aj to, že tie peniaze dostávajú ako živnostníci a nie sú zapísaní v obchodnom registri.

Zdroj: https://rpvs.gov.sk/rpvs/Partner/Partner/Dokument/32564

 

Kontaktoval som viacerých politikov Republiky, ĽSNS, Národnej koalície…nikto nepomohol. Kontaktoval som aj Rudolfa Huliaka, Miroslava Suju, ktorí sa majú týmto zaoberať, aspoň tak sa chvália vo videách..bez reakcie. Kontaktovali ich aj mnohí čitatelia, neodpovedali im. Prečo?

Kontaktoval som aj viaceré média..všetci mlčia. Nikoho to nezaujíma.

Náplň práce je sadenie stromčekov, čistenie lesa. Kde sa odváža drevo z čistenia?
https://www.crz.gov.sk/data/att/1653447_dokument1.pdf

V zmluvách figuruje OZ Liptovský hrádok a LS Liptovská teplička.

Rodina Jaňákovcov figuruje aj vo veľkom poľovníckom revíri OZ Ostrô.

Mapa veľlkého poľovníckého revíru.
http://pzostro.sk/pages/clenovia.php

Zaujímavosťou je aj adresa, nie je ju možné nájsť v google maps. Ani podnikateľská činnosť a viaceré dáta osoby Juraj Jaňák nenachádzam.. Ak je niekto z Liptovskej Tepličky a pozná pána Janáka, budem rád za informácie.. mail: radoslav.cicala@gmail.com.

Ak dostali zákazky od štátu a boli dlžníkmi, prípadom by sa mala zaoberať generálna prokuratúra. Tej však môže veriť len nechápavý človek alebo manipulátor.

Maroš Žilinka je pravá ruka Daniela Lipšica. Začiatky jeho kariéry sú spojené s KDH.

Žilinka bol v roku 2010 vymenovaný za štátneho tajomníka ministerstva vnútra práve ministrom vnútra Danielom Lipšicom. Obaja pôsobili v KDH a ich mládežnickej organizácii KDMS. V roku 2012 bol Žilinka spolu s Lipšicom na kandidátke KDH, Lipšic číslo 3, Žilinka číslo 22.

https://www.inenoviny.sk/generalny-prokurator/

https://www.inenoviny.sk/prava-tvar-marosa-zilinku-jeho-vazby-na-lipsica-kdh-izrael/

To, že Žilinka nekoná, keď má..som si overil počas COVID terroru. Podával som viacero trestných oznámeni, všetko zamietnuté. Pritom Žilinka mohol sám konať, bez podnetov..len na základe toho, čo videl. Evidentne žiadne neprávosti nevidel a je „správny“ človek na správnom mieste. A určité kruhy a skupiny mu navyše robia kampaň, že niečo robí…budúci prezident?

Celý tento príbeh si žiada riadne verejné vysvetlenie a diskusiu, či by sme takéto sadenie nezvládli lacnejšie.

Ďalším problémom je ničenie ciest. Autá s drevom sú často nadmerne naložené a presahujú dovolené maximálne váhy, tým sa poškodzujú nielen cesty prvej triedy, ale aj rôzné obecné mosty, cestičky. Tie potom neopravujú lesníci, Lesy SR, súkromni ťažiari…ale obec na vlastne náklady. Drevo sa väčšinou vyváža do Poľska, lebo to má dotácie na dovoz dreva a spracovanie. Prečo sa to drevo aspoň nevyužíva lokálne, pre obyvateľov obcí za zvýhodnenú cenu? Mnohí by to uvítali a ušetrili by na energiách. Takto zneužívajú východné krajiny aj krajiny hrajúce sa na ekológiu ako Švédsko, Rakúsko. Tie čelili viacerým kauzám, že drevo z vylesňovanej Ukrajiny, Rumunska sa dostáva ku ním, často nelegálnymi cestami. Práve Ukrajina je masívne vyrúbavaná a nikoho to netrápi…že práve výrub lesov spôsobuje zvýšenie CO2.