Vláda za milióny nakúpi liek , ktorému sa VERÍ, že je účinný na COVID-19

Aj veda sa stala len vierou a štáty robia kritické opatrenia často na základe VIERY, dojmológie a domnienok. Nás to však stojí miliardy. 

Štát dá za liečbu jedného pacienta týmto liekom vyše 500 EUR. Aj s vierou treba vedieť obchodovať…

Liek od Pfizeru – Paxlovid je určený len na núdzové použitie. Je určený len na mierné formy ochorenia, nie na liečbu závažnejšich foriem alebo hospitalizovaných pacientov. Taktiež ho nie je možné použiť preventívne – keď nie sú prítomné príznaky. 

Paxlovid sa skladá z Nirmatrelviru. Ten NEbol skúmaný u tehotných žien. Nie je známe, či môže spôsobovať vrodené defekty, genetické anomálie a iné poruchy u detí tehotných matiek užívajúcich tento liek. Taktiež nie je známy účinok a pôsobenie v materskom mlieku na kojené dieťa. 

Ďalšou častou lieku Paxlovid je Ritonavir, ten sa používa na liečbu HIV/AIDS. Ritonavir má pomerne časté vedľajšie účinky ako nevolnosť, vracanie, stratu chuti, hnačky, necitlivosť nôh/rúk. Spôsobuje aj podstatne závažnejšie účinky ako poškodenie pečene, zápal pankreasu (pankreatitída), alergické reakcie, arytmie (nepravidelný srdcový rytmus). Ak sa užíva spolu s inými liekmi, jeho vedľajšie účinky môžu byť podstatne nebezpečnejšie (napríklad v kombinácii s často používaným Amiodaronom a Simvastatínom).  Jeho ďalšie vedľajšie účinky: nespavosť, poruchy chuti, zmätenosť, bolesť brucha, slabosť, chudnutie, zvýšenie hladín cholesterolu, zvyšovanie hladiny cukru (problémy najmä u cukrovkárov). Ritonavir inhibuje pečeňový enzým a ak sa súčasne užívajú iné lieky môžu vzniknúť často smrteľné vedľajšie účinky.

Vláda nakúpi 35 000 balení lieku Lagevrio (Paxlovid):
https://www.aktuality.sk/clanok/h4j904h/koronavirus-vlada-schvalila-nakup-lieku-paxlovid-na-liecbu-ochorenia-covid-19/

https://twitter.com/Doctor_I_am_The/status/1473990606791847945

Na obrázku vyšie sa píše, že sa verí účinnosti Paxlovidu na COVID-19.

O tom ako farma firmy vplývajú na svetové dianie môžme vidieť z tohto príspevku amerického prezidenta, ktorý tomuto experimentálnemu lieku robí reklamu. Navyše nikde nie je dokázané jeho antivírusové pôsobenie a jeho princíp účinku nie je riadne pochopený.