V Austrálii terorizovala ľudí pre COVID, teraz je vyšetrovaná pre korupciu

V Južnom Walese, v Austrálii prebiehalo možno najtvrdšie terorizovanie obyvateľov na svete. Obyvatelia na nariadenia vlády mali zakázané vychádzať z domov, dokonca sa rozprávať. To viedlo k masívnym protestom v auguste 2021, kedy pozatýkali viacerých protestujúcich. Tvrdý lockdown chceli ukončiť až keď bude zaočkovaných vyše 50%. Teraz si treba položiť otázku, ako ľahko takéto nariadenia dáva osoba, ktorá ja vydierateľná a hrozí je odsúdenie a uväznenie?

https://www.abc.net.au/news/2021-08-31/anti-lockdown-protests-rage-around-nsw/100421300

Premiérka Južného Walesu –  Gladys Berejiklian sa vzdala funkcie 1.10.2021 pre začatie policajného vyšetrovania. Rezignovala z vedenia liberálnej strany – Liberal party a taktiež z funkcie v parlamente. Vyšetrovaná je pre podozrenie z korupcie, klientelizmu. Za jej pôsobenia bolo udelených niekoľko miliónových grantov organizáciam pod správou Daryla Mauquiera, s ktorým bola vo vzťahu.

Berejiklian ako ostatní liberáli bojovala za potratovú politiku.

https://www.abc.net.au/news/2021-08-09/gladys-berejiklian-daryl-maguire-grant-intervention-letter/100354146

zdroj: https://www.rnz.co.nz/news/world/452726/nsw-premier-gladys-berejiklian-resigns-as-corruption-investigation-launched

Je zaujimavé, že takéto totalitné chúťky majú najmä liberálni politici, ktorí často sú prepojení na štátne dotácie a kšefty. Na Slovensku je viacero takýchto káuz so základateľom liberálnej strany – Progresívne Slovensko – Ivanom Štefunkom. Ten je nielen prepojený na firmy Pavla Čekana a ťaženie z pandémie, ale darilo sa mu kšeftovať predražene aj za vlád SMER-SD.

Posledná vlna koreluje so začiatkom masívneho očkovania v Austrálii. Najtvrdšie obmedzovanie slobody možno na svete.

Ďalšie zdroje:

https://www.abc.net.au/news/2021-10-01/live-nsw-icac-investigates-nsw-premier-gladys-berejiklian/100507018
https://www.theguardian.com/australia-news/datablog/ng-interactive/2021/oct/04/covid-19-vaccine-rollout-australia-vaccination-rate-progress-how-many-people-vaccinated-percent-tracker-australian-states-number-total-daily-live-data-stats-updates-news-schedule-tracking-chart-percentage-new-cases-today

Internetom sa však šíria správy, že skutočným dôvodom na odstúpenie bolo odhalenie financovania liberálnej strany a premiérky resp. ľudí v jej okoli farma firmami Pfizer a AstraZeneca. Práve premiérka Južného Walesu šikanovala ľudí s cieľom, čo najväčšej zaočkovanosti.
https://seemorerocks.is/why-did-gladys-berejikian-really-resign/
https://twitter.com/13orangesbc/status/1443860140806098950

Australian mining magnate outs NSW premier as Big Pharma lobbyist