Odborníci alebo farma lobisti vo vedení pandémie na Slovensku

MUDr. Andrea Kalavská

Bývalá ministerka zdravotníctva za stranu SMER-SD, blízka osoba Tomáša Druckera je prepojená na farmaceutickú firmu Pfizer cez svojho manžela Ericha Kalavského. Ten doteraz pôsobí na významom poste v Štátnom ústave na kontrolu liečív.
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/novej-ministerke-zdravotnictva-kalavskej-vycitaju-manzelov-biznis-ona-zacinala-afrike

Väzby nie sú len na farmaceutické firmy, ale aj na politikov. Otec Ericha Kalavského priamo pôsobil vo firme Róberta Fica. Neskôr Ericha Kalavského vyšetrovali pre viaceré trestné činy.
https://domov.sme.sk/c/20733350/svokor-druckerovej-tajomnicky-dodal-predrazene-ultrazvuky-v-cesku-ho-sudia-za-uplatok.html

Profesúra Ericha Kalavského, manžela Kalavskej:
https://regiony.zoznam.sk/kiska-menoval-kalavskej-manzela-za-profesora-v-minulosti-musel-vysvetlovat-konflikt-zaujmov/

Erich Kalavský pôsobil na Krčmerýcho univerzite:
https://www.vssvalzbety.sk/userfiles/HKaIK/MATULNIKOVAinaugOSE2019//PrezencnalistinaIPVRMatulnkov110wdoc.pdf

Andrea Kalavská na jar 2020 pôsobila v krízovom štábe a bola blízkou osobou Matoviča.
https://ereport.sk/pavlina-matovicova-exkluzivne-o-manzelovej-nevere-padlo-meno-ex-ministerky/

Väzby Kalavskej na farmaceutické firmy nie sú len cez jej manžela.  Na jeho škole získala docentúru, jej manžel pracujúci v minulosti pre Pfizer profesúru. Krčmerýho škola je známa pochybným udeľovaním titulov. Tie často zabezpečujú farmaceutické firmy pre svojich lobistov. Nedá sa vylúčiť, že práve tu zohráva dôležitú úlohu Vladimír Krčméry. Na jeho škole získali tituly aj hlavný hygienik SR – Ján Mikas, lekár Pavol Jarčuška alebo pôsobili mnohé iné osoby vo vedení pandémie ako je Miloš Jeseňák.

O pofidernom získavaní titulov na tejto škole urobili reportáž, v ktorej však neriešili väzby tejto školy na farmaceutické firmy.
https://www.youtube.com/watch?v=oL_G7fJsjVI

MUDr. Vladimír Krčméry:


zdroj obrázka: https://www.slovenskoproticovidu.sk/sk/osobnosti/vladimir-krcmery

Roky milovník médií a propagovaný pre svoju údajnú dobročinnosť a pomoc ľuďom. Verejnosť až do roku 2020 nemala viac informácií o jeho silnom prepojení na farmaceutické firmy, poberanie grantov, desiatok tisíc EUR, klinické testy, pofiderné tituly a mnoho iného je doteraz neznámého. Dokonca vo verejnosti sa šíri informácia, že jeho sestra pôsobila na vysokom poste vo farmaceutickej firme Pfizer. Samotný Krčméry pôsobil rok vo funkcii hovorcu pre Pfizer, poberal okolo 10 rokov granty od Pfizeru.