Michal Piják: HOAXY O FALOŠNOM POTVRDENÍ O OČKOVANÍ

Aj takéto nezmysly od samého začiatku šírili o mne nielen provládne média, ale dokonca aj kolegovia. V tomto prípade moja dobrá známe imunologička, organizátorka odborných imunulogických konferencii v SR, ktorá z môjho „antivaxerského“ albumu koronavirus, zdieľala niektoré moje statusy a písala pochvalné komentáre. Teraz, keď som ochorel, šíri o mne hoaxy, že som mal falošné potvrdenie o očkovaní, lebo som vraj nemal protilátky a vraj nechápe, prečo mi v starobe takto preplo. Jeden z pripojených komentárov pani doktorky je venovaný dr. Mesíkovi.

Nechápem prečo, ale provládne média sa od samého začiatku snažili spochybniť moje očkovanie a dokonca tvrdili, že mám falošné potvrdenie, lebo som vraj nemal neutralizačné protilátky. Pani doktorke imunologičke pripomínam, že som bol očkovaný 5. augusta, a odvtedy uplynula dosť dlhá doba, aby mi protilátky vymizli. Navyše mám niekoľko rokov diagnostikovanú pomerne zriedkavú poruchu špecifickej bunkovej imunity, označovanej ako idiopatická CD4-T lymfocytopenia. Takéto osoby sú náchylnejšie k niektorým infekciám, hlavne vírusovým a mykotickým a k vzniku niektorých typov nádorových ochorení. (viď. napr. tu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5897899/)

Keby aspoň trochu rozmýšľali, tak ich mohlo napadnúť, že som nemal žiaden motív, ani racionálny dôvod, aby som si potreboval zháňať falošné potvrdenie. Už dlhé roky totiž sa zdržujem prakticky len doma a v práci, nechodím do reštaurácii, nechodím na žiadne kultúrne ani športové podujatia, necestujem (už vyše 10 rokov som nebol mimo SR), atď. Ja také potvrdene skutočne vôbec nepetrebujem. Navyše, vzhľadom na to, že mám spomínanú poruchu imunity a prítomnosť autoimunitných chorôb sa nemusím obávať ani prípadného zavedenia povinného očkovania, ktoré je u mňa v podstate kontraindikované. Dôvody, prečo som sa dal napriek tomu zaočkovať som spomínal na iných miestach a nie som povinný to niekomu vysvetľovať.

Takže všetko, čo o mne píšu a šíria sú vyslovené klamstvá. Vzhľadom na uvedené skutočnosti a súčasnú politickú situáciu by som sa nečudoval, že títo ľudia ma budú schopní čoskoro obviniť, že som šéfom nejakého gangu, ktorý do SR pašuje ivermektín a predáva ho za drahé peniaze.

https://www.facebook.com/photo?fbid=344748177652608&set=a.2717583128325193