IMUNITU NIČ NEPOSILNIE!!!

ČO POSILNÍ VAŠU IMUNITU???

 

NIČ.

 

Moju vyššie uvedenú odpoveď ešte raz zopakujem NIČ. Nič neposilní váš imunitný systém. Ak by ste chceli posliniť Váš imunitný systém, mohlo by to ľahko spôsobiť veľmi vážne ochorenie alebo vás dokonca aj zabiť. Samotný imunitný systém reguluje svoju aktivitu prostredníctvom cytokínov. Sám dobre vie kedy musí zvýšiť imunitné reakcie alebo ich zabrzdiť.

 

To, čo skutočne potrebujeme, je tzv. vzdelaný (dobre naučený) a vyvážený imunitný systém.

Prvá najlepšia vec, ktorú môžete urobiť pre zlepšenie svojej všeobecnej imunitnej funkcie, je vyvarovať sa prehnanej dezinfekcií.  Imunitný systém potrebuje antigény vírusov, baktérií, plesní, pretože, len tie vzdelávajú Váš imunitný systém. Vďaka nim dokážu imunitné bunky dokonale rozpoznať a efektívne atakovať nebezpečné patogény.

 

Ďalej je potrebné vystavovať sa pravidelne vonkajšiemu prostrediu a to hlavne, v teple a chlade. Získajte slnečné lúče, ale nenechajte sa zase spáliť. Behajte, smejte sa, špinte sa, makajte a bavte sa. AK chováte zvieratá, hladkajte ich. Vylučujete endorfíny a predávate si navzájom baktérie a vírusy s novou antigénnou štruktúrou, na ktoré sa imunita perfektne učí a zdokonaľuje. Toto je vlastne starodávna forma očkovania. Nechávajte okná vo svojej domácnosti otvorené, ako je to len možné.

Pamätajte si, že sme sa vyvíjali viac ako milión rokov v divočine. Žili sme medzi inými tvormi a jedli špinavé veci. Život v našom modernom, antiseptickom, vnútornom a kontrolovanom prostredí nie je prirodzeným stavom nášho druhu.

 

Po tretie, všetko, čo je prospešné pre vaše zdravie, je prospešné pre Váš imunitný systém. Naopak, všetko, čo škodí vášmu všeobecnému zdraviu, je pre to škodlivé. Tu sú moje odporúčania:

 

 1. Zdravo sa stravujte vrátane širokej ponuky jedál a vyskúšajte aj nové veci. Vyrobte si veľkú časť svojich potravín, čerstvé ovocie a zeleninu, malý podiel rýb, hydiny a mäsa. V ideálnom prípade by mala všetka vaša výživa pochádzať z jedla. Nekonzumujte mastné jedlá, údené, sladené nápoje a minerálky – najlepšia je čistá voda!!! Neužívajte umelé vitamíny v pilulkách a tabletách. Je úplne jedno, aké doplnky beriete, telo si z nich skoro nič nevezme. Chýbajú im chelatačné látky, ktoré uľahčujú vstrebávanie. Bez nich je to sťažené priam až nemožné. Neexistujú dôkazy o tom, že umelé vitamínové doplnky sú zdravé. Dokonca môžu byť toxické. Ich chemická štruktúra je iná ako prirodzená. Žiadne vitamíny nie sú účinné na vírusy a baktérie. Pamätajte, čo vaše telo nepotrebuje, musí vylučovať. To znamená ďalšiu záťaž pre pečeň a obličky, ktoré musia pracovať nadmerne, aby sa zbavili nadbytočných množstiev vitamínov a minerálov.

 

 1. Pravidelne cvičte, najlepšie vonku. Aj chôdza 30 – 40 minút denne Vám dá fyzickú a duševnú podporu. Ak je to možné, choďte pešo alebo na bicykli do školy resp. do práce. Cvičenie buduje svalovú hmotu a pomáha udržiavať silné kosti.

 

 1. SPÁNOK: Každú noc si doprajte vždy aspoň 7 hodín spánku. Počas spánku vaše telo odpočíva a omladzuje- Váš mozog prechádza základnými procesmi.

 

 1. Udržujte si správnu váhu. Obezita negatívne zasahuje do imunity a uľahčuje priebeh infekcie.

 

 1. Robte čokoľvek, čo sa vám páči, zmierňuje to Váš stres. Vylučujete endorfíny, ktoré majú blaho pre celý imunitný systém.

 

 1. Obmedzte alkohol. Najlepšie je ho vôbec nepiť. Alkohol je chemická látkam ktorá vôbec do organizmu nepatrí. Zabudnite na slová pivo je zdravé, plné vitamínov a podobné bludy. Tie by sa tam ťažko udržali. A alkohol blokuje vstrebávanie a metabolizmus. Neverte tomu. Samozrejme cigarety tiež bokom.

 

 1. Neužívajte antibiotiká, pokiaľ nie sú predpísané po vykonaní kultivačného testu a testu citlivosti na ATB. AK Vám boli správne predpísané, užívajte ich podľa pokynov, nie viac, nič menej.

 

 1. Zabráňte vdychovaniu toxických pár, ako sú benzínové výpary, organické rozpúšťadlá, ako benzén, tetrahydrofurán alebo trichlóretylén atď.

 

 1. Nedodržujte prísne diéty (plat to hlavne pre ženy).

 

 1. Nekupujte nič, čo sľubuje úžasné výsledky. Neurobí to, čo tvrdia reklamy a môže to byť dokonca škodlivé. AK potrebujete špeciálnu diétu, nechajte to na lekárovi alebo iného špecialistu v klinickej výžive.

 

 1. Vyvarujte sa nadmernému cukru. Sladké jedlá vyvolávajú rýchle uvoľňovanie inzulínu , čo má veľa negatívnych účinkov na metabolizmus.

 

 1. Nestresujte sa. Počas stresu naše telo uvoľňuje stresové hormóny. Stresový hormón kortikosteroid môže potlačiť účinnosť imunitného systému (napr. Znižuje počet lymfocytov).

 

 1. Ak už vitamíny na správny metabolizmus, vychytávanie voľných radikálov a správny vývoj bielych krviniek konzumujte citrusové plody. Obsahujú pravý, prirodzený vitamín C, ktorý zvyšuje produkciu bielych krviniek.

 

Ak budete postupovať podľa tohto všeobecného plánu, váš imunitný systém bude fungovať čo najlepšie, ale všetci občas ochorieme. Prechladnutie 2-3 x ročne a chrípka je pre človeka primerané. Pamätajte, že žiadne vitamíny nemajú voči vírusom a baktériám účinok. Len samotná imunita. Žiadne umelé vitamínové doplnky.  Proste nič. Prirodzená strava má podporné (chelatačné) látky, ktoré uľahčujú vstrebávanie vitamínov a minerálov do buniek a neodporujú si. A hlavne sa vyhnite prehnanej dezinfekcií. Vírusom a baktériám sa nikdy nevyhnete. Sú všade. Sem tam naše telo to prechladnutie potrebuje. Je to ako škola pre imunitný systém.

Autor článku: Michal Šebeňa

„Čo posilní váš imunitný systém? Nič! Treba ho vzdelávať,“ píše Michal Šebeňa